Spis treści

→ PRZEKŁADNIK PRĄDOWY ZE STAŁYM RDZENIEM
Mierzona faza (szyna przewodząca lub linia) jest podawana przez okno przekładnika prądowego, tworząc obwód pierwotny przekładnika prądowego. Przekładniki przelotowe są używane głównie do montażu na szynach zbiorczych. Dzięki dodatkowemu zalaniu możliwe jest uzyskanie szczelności kroplowej, a także zwiększonej odporności na wstrząsy i wibracje przy obciążeniu mechanicznym (IEC 68). Jest to najpopularniejszy typ przekładnika prądowego. Jest on zwykle używany w nowych instalacjach systemowych, ponieważ przewód pierwotny musi zostać przerwany podczas instalacji.

Rys. Przekładnik prądowy w obudowie formowanej do celów rozliczeniowych

PRZEKŁADNIK PRĄDOWY Z DZIELONYM RDZENIEM
Przekładniki prądowe z dzielonym rdzeniem są często używane w zastosowaniach modernizacyjnych. Przekładniki te mają otwarty rdzeń gotowy do instalacji. Zamontowane wokół szyn zbiorczych, instalacja może przebiegać bez przerywania przewodu pierwotnego.

Rys: Przekładnik prądowy z dzielonym rdzeniem


→ PRZEKŁADNIK PRĄDOWY Z RDZENIEM DZIELONYM TYPU KABLOWEGO

Przekładniki prądowe z rdzeniem dzielonym typu kablowego nadają się wyłącznie do instalacji w izolowanych przewodach obwodu pierwotnego (kablach zasilających) w miejscach odpornych na warunki atmosferyczne i suchych. Instalację można przeprowadzić bez przerywania przewodu pierwotnego (tj. podczas pracy).

Rys: Przekładnik prądowy z rdzeniem dzielonym typu kablowego

 

PRZEKŁADNIK PRĄDOWY NA SZYNĘ DIN Z ODCZEPEM NAPIĘCIOWYM I BEZPIECZNIKIEM
Przekładnik prądowy na szynę DIN to unikalny, wysoce kompaktowy wariant ze zintegrowanym odczepem napięciowym. Obejmuje on listwę zaciskową, przekładnik prądowy i zacisk odczepu napięciowego z bezpiecznikiem. Bezpiecznik jest montowany bezpośrednio na przewodzie pierwotnym. Dlatego też niezabezpieczona część linii pomiarowej jest bardzo krótka, co zapewnia wysoki stopień iskrobezpieczeństwa.

Przekładnik prądowy na szynę DIN jest łatwy w okablowaniu, co skutkuje niskimi kosztami instalacji i oferuje wysoką niezawodność dzięki mniejszej liczbie połączeń. Zajmuje również niewiele miejsca i wykazuje bardzo mało błędów połączeń.


Rys: Przekładnik prądowy na szynę DIN