Spis treści

SYSTEM MONITOROWANIA ENERGII JANITZA DLA WESTPORTS MALAYSIA

 

LOKALIZACJA PROJEKTU – Klang, Malezja
ZASTOSOWANIE- Jakość zasilania i Analiza energii
ROK DOSTAWY – 2019/2021

W 2019 roku główny inżynier WESTPORTS HOLDINGSE odwiedził wystawę HMI w Hanowerze w Niemczech, szukając rozwiązań, które zastąpiłyby ich 23-letni system Mitsubishi używany w porcie. Podczas wizyty, zainteresował się tym, co Janitza ma do zaoferowania odwiedzając ich stoisko i zabrał informacje i zdjęcia z powrotem do dalszej oceny.
Będąc pod wrażeniem tego, co zobaczył, skontaktował się z Munhean w Malezji wyłącznego partnera i dostawcy usług Janitza w regionie, w celu uzyskania lokalnego wsparcia. Podczas wizyty na miejscu okazało się, że stary port miał 9 działających systemów dźwigowych z planami podwojenie wielkości portu w ciągu najbliższych sześciu lat. Zadaniem HSS ENGINEERING SBN BHD było zaprojektowanie systemu monitorowania energii EMS Energy z wyświetlaczami oprogramowania i raportami energetycznymi do śledzenia wskaźników KPI każdego systemu dźwigowego.

Projekt, który obejmuje dziewięć doków – każdy o długości około 600 metrów – rozpoczął się od retrofi istniejących faz, a w planach jest dodanie nowych faz, obejmujących łącznie 16 doków.
System śledzi wszystko, od podstacji 11Kv do formy 6,6Kv, integrując analizatory jakości wysokiej mocy Janitza, takie jak UMG512-PRO i UMG509-PRO po stronie transformatora oraz urządzenia UMG96RM i 96RM-EL dla wyjść zasilających.

To kompleksowe rozwiązanie zapewnia pełne możliwości systemu zarządzania i monitorowania energii, w tym kontrolę wyładowań atmosferycznych i szczegółowe raportowanie. Obejmuje ono pomiary od transformatorów do systemów rezerwowych, a także ułatwia raportowanie kontroli kosztów dla procesów załadunku i rozładunku.
W sierpniu 2023 r., po wizycie Janitzy i zespołu Munhean w Malezji, lokalny zespół inżynierów
z WESTPORT HOLDING-SE wyraził potrzebę monitorowania wszystkich krytycznych systemów infrastruktury energetycznej, w tym systemów zasilania i sterowania samych dźwigów.
W odpowiedzi Janitza została poproszona o opracowanie rozwiązania, które nie tylko monitorować jakość zasilania, ale także nadzorować monitorowanie systemów serwerowych w całym porcie, aby zapobiec wyłączeniom szaf serwerowych. Firma zintegrowała również planowany system fotowoltaiczny pomiędzy poszczególnymi punktami portu a stocznią, wprowadzając aspekt odnawialnych źródeł energii do tego w branży o dużym zużyciu energii.

Wszystkie liczniki energii Janitza będą podłączone do zunifikowanego systemu serwerowego wykorzystującego oprogramowanie GridVis Expert, oferując szczegółowe raporty kosztów energii i monitorowanie KPI dla każdej
dźwigu, zapewniając optymalne działanie i zrównoważony rozwój w wysiłkach na rzecz rozbudowy portu.

WYKORZYSTANE PRODUKTY:
• 39 sztuk UMG 512/UMG 509

Analizator jakości energii klasy A UMG 512 PRO Janitza

Analizator parametrów sieci Janitza UMG 509 PRO


• 200 sztuk UMG 96-RM-EL

OPROGRAMOWANIE:
GridVis Ultimate
Oprogramowanie EMS

URUCHOMIENIE PROJEKTU
SZKOLENIE KLIENTÓW:
Przekazanie przez Mun Hean Malaysia