Realizacja

Hotel Almhof Schneider

Co zostało zrobione?

Kraj: Austria
Nazwa projektu: Hotel Almhof Schneider
Obszar: Turystyka
Zastosowania: Optymalizacja obciążenia szczytowego i zarządzanie centrum kosztów

Opis projektu:
Hotel Almhof Schneider położony jest w centrum pięknego zimowego krajobrazu luksusowego ośrodka narciarskiego Lech am Arlberg. Położony nieco na uboczu głównej drogi Almhof rozwinął się z prostego górskiego gospodarstwa w duży, luksusowy hotel dzięki czemu hotel jest obecnie jednym z nielicznych hoteli 5***** gwiazdkowych w Austrii.
Rodzina Schneiderów, obecnie w czwartym pokoleniu, przyjmuje gości w Lech od 1929 roku,
Ze względu na wiele odbiorników energii elektrycznej o dużej mocy grzewczej, które są potrzebne w hotelu takim jak Almhof system zarządzania energią jest idealnym rozwiązaniem.
W projekcie Almhof Schneider w Lech kontroler Ethernet jest podłączony do UMG 509 Pro, który kontroluje funkcję zarządzania obciążeniem ponad 50 odbiorników elektrycznych. Typowe odbiorniki to urządzenia pralnicze, systemy saun, urządzenia kuchenne, technologia chłodnicza, systemy ogrzewania rynien.
Kontrola zarządzania obciążeniem zmniejsza szczytowe wartości mocy elektrycznej, a tym samym zapewnia oszczędność kosztów energii. Kolejną
cechą jest odciążenie sieci zasilającej i optymalne wykorzystanie energii elektrycznej.
Dla klienta ważne jest również wyposażenie różnych obszarów zasilania w podliczniki. Korzyść polega na graficznej
ocenie 15-minutowych profili obciążenia i alokacji centrum kosztów.
Skutkuje to dalszymi potencjalnymi oszczędnościami dzięki koordynacji procesów pracy. Technologia pomiarów cząstkowych obejmuje
5 analizatorów sieciowych Janitza UMG 96S 2 w następujących obszarach kuchnia, podłogi, wellness, pralnia i technologia chłodnicza.
Wszystkie uniwersalne urządzenia pomiarowe w hotelu Almhof są konfigurowane i wizualizowane za pomocą oprogramowania GridVis,
wizualizowane i przechowywane w bazie danych MySQL przez długi czas. Urządzenie pomiarowe UMG 509 Pro jest podłączone do sieci hotelowej przez Ethernet. Urządzenie podrzędne UMG 96S 2 są podłączone do interfejsu RS485.

Wykorzystane produkty

Uniwersalne urządzenie pomiarowe:
UMG 509 Pro # 1 urządzenie
UMG 96S 2# 95 urządzeń
Komunikacja:
Ethernet –  aby zintegrować urządzenie główne UMG 509 Pro z siecią domową
Modbus, RS485 – pomiędzy UMG 509 Pro i UMG 96S 2
Oprogramowanie:
GridVis – Konfiguracja, wizualizacja Raporty …