Samodzielne rozwiązanie do monitorowania energii.

Zegar, bateria i pamięć danych pomiarowych pozwalają temu sprawdzonemu urządzeniu pomiarowemu sprostać nowym zastosowaniom.


 

 

Do pomiarów w bezpośrednim sąsiedztwie konsumenta Janitza opracowała kompaktowe, uniwersalne urządzenie pomiarowe UMG 103-CBM, które można wygodnie umieścić w rozdzielnicy instalacyjnej lub podrozdzielnicy. Oprócz dużej liczby mierzonych wartości elektrycznych oferuje wiele dodatkowych funkcji, takich jak pomiar harmonicznych, zapisywanie wartości minimalnych i maksymalnych oraz funkcję paska bimetalicznego.

Nowa Janitza UMG 103-CBM bazuje na wypróbowanej i przetestowanej technologii z UMG 103. Zegar, bateria i pamięć danych pomiarowych umożliwiają temu urządzeniu realizację zupełnie nowych zastosowań. Z jednej strony znacznie zwiększa się bezpieczeństwo danych. Jest to istotne w przypadku konieczności pozyskiwania danych energetycznych oddzielnie dla poszczególnych jednostek przedsiębiorstwa lub klientów. Z drugiej strony urządzenie może działać jako samodzielne rozwiązanie w obszarach, w których zróżnicowany monitoring sieci był wcześniej zbyt kosztowny. Jeśli wszystkie profile są aktywowane, można zapisać 400 000 wartości pomiarowych, co odpowiada okresowi 144 dni. Dzięki zintegrowanemu zegarowi dane pomiarowe mogą być opatrzone znacznikiem czasu.

Odpowiednie zastosowania obejmują systemy dystrybucji energii, rozliczanie miejsc powstawania kosztów i monitorowanie wartości progowych, a także mogą być stosowane jako przetwornik wartości mierzonych w systemach zarządzania budynkiem lub sterownikach PLC. Urządzenie jest dostarczane bez wyświetlacza i z minimalną liczbą elementów sterujących. Dzięki temu koszty są niskie, co pozwala na ekonomiczną realizację dużej liczby punktów pomiarowych. Do odczytu i programowania służy interfejs RS485. UMG 103-CBM może pracować zarówno jako urządzenie podrzędne dla urządzenia wyższego poziomu, takiego jak na przykład UMG 604E, jak i bezpośrednio połączone z komputerem PC. Pakiet oprogramowania GridVis® Basic, który umożliwia np. obszerną analizę danych, wchodzi w zakres dostawy.