Moduły komunikacyjne do liczników serii KE-N oraz KE-W

W ofercie firmy K'Electric komunikacja odgrywa kluczową rolę. Możliwość rozbudowy liczników o moduły komunikacyjne otwiera nowe możliwości dla użytkowników. Modułu komunikacyjne przeznaczone są do rozbudowy liczników serii KE-N oraz KE-W. Komunikują się z licznikami poprzez wbudowane złącze podczerwieni.

Moduł LAN

Moduł LAN posiada wbudowany interfejs webowy przeznaczony do konfiguracji urządzenia oraz eksportowania danych do systemu nadrzędnego poprzez sieć TCP/IP.  Dane odczytywane z licznika mogą być przekazywane do systemu nadrzędnego oraz jednocześnie zapisywane w pamięci modułu. Dane zapisane w pamięci mogą być później wyeksportowane do PC w formacie CSV do dalszej analizy. Wbudowane diody sygnalizują poprawność połączenia z licznikiem oraz san zasilania urządzenia. 

 • zapis energii czynnej-biernej, V, I , cos , Hz

 • 100BT/10BT LAN (RJ45)

 • Modbus/TCP

 • HTTP – SNTP - DHCP - DNS

 • DynDNS

 • Real Time Clock

 • plik LOG.CSV

Moduł karty SD

Moduł karty SD pozwala konfigurować i zapisywać dane z liczników na zewnętrznej karcie pamięci SD.

Interwał zapisu pomiędzy dwoma rekordami może być konfigurowany. Moduł współpracuje z kartami od 1GB do 8GB. Konfiguracja zapisu parametrów oraz interwałów zapisu dostępna jest w formie pliku na karcie SD i może być edytowana. Trzy wbudowane diody sygnalizują komunikację, zapis i pamięć karty.

 

 • karty SD od 1GB do 8GB

 • plik konfiguracyjny dostępny na karcie

 • konfiguracja zapisywanych parametrów

 • zasilanie 12-24V AC/DC

 • dołączona karta 2GB w zestawie

Moduł eVision

Moduł ten oferuje wbudowaną aplikację webową, która umożliwia graficzną i tekstową analizę danych odczytanych z licznika. Moduł posiada wbudowaną wewnętrzną pamięć do przechowywania danych oraz zegar czasu rzeczywistego. Użytkownik może przeglądać z poziomu przeglądarki internetowej dane o zużyciu chwilowym oraz dane historyczne. Graficzny interfejs ułatwia analizę zużycia energii oraz kontrolę pozostałych parametrów elektrycznych. Moduł umożliwia ustawienie progów alarmowych , które wyzwalają wysyłkę e-mail o przekroczeniu danego parametru. Dodatkowo moduł umożliwia komunikację licznika z systemem nadrzędnym poprzez protokół Modbus TCP/IP równolegle z funkcją HTTP. 

Moduł Modbus RTU

Moduł Modbus RTU przekazuje dane pomiarowe z licznika energii do systemu nadrzędnego poprzez protokół szeregowy Modbus RTU. Moduł dostarczany jest wraz z dedykowanym oprogramowaniem służącym do konfiguracji modułu (adresu Modbus oraz prędkości transmisji). Moduł skonfigurowany jest jako Slave, więc może być odczytywany przez dowolne dostępne na rynku oprogramowanie obiektowe. Dane mogą być również wysyłane do naszego LAN serwer Modbus w celu gromadzenia i wizualizacji danych pomiarowych. 

Urządzenie występuje w dwóch wersjach: Little Endian i Big Endian. 

Moduł M-bus

M-bus jest protokołem komunikacyjnym szeroko stosowanym w automatyce budynkowej w różnego rodzaju licznikach i czujnikach. Moduł odczytuje dane za pośrednictwem wbudowanego portu podczerwieni a zasilanie otrzymuje z przewodów komunikacyjnych. Jedynie dwa przewody muszą być podłączone do portu M-bus co daje mu przewagę nad innymi protokołami komunikacyjnymi. Moduł współpracuje z licznikami jednofazowymi oraz trójfazowymi. M-bus zgodny z EN1434

Moduł KNX

Protokół KNX jest szeroko stosowanym protokołem w aplikacjach automatyki budynkowej. Moduł służy do podłączenia licznika energii do sieci KNX. Zasilanie modułu zapewnione jest przez łącze KNX. Do działania potrzebna jest jedynie dwużyłowa skrętka komunikacyjna. Moduł dostarczany jest wraz z aplikacją ETS3 służącą do konfiguracji modułu. Za pomocą modułu KNX transmitowane są następujące parametry: energia czynna/bierna , moc czynna/bierna/pozorna , napięcie , natężenie, cos phi, częstotliwość. Transmisja odbywać się może w trybie „na żądanie” oraz „automatycznie” w odstępach zadanej wartość energii czynnej (np. komunikat co 10 kWh). Dostępne są również bajty statusu. Rejestry energii wysyłane są jako typ float (EIS9). 

ACS SYSTEMS 82-500 Kwidzyn, ul. Toruńska 21C , tel. 55 645 69 79 , fax. 55 279 62 91 email: biuro@acs-systems.pl